תמחור מצבה הוא תהליך מורכב שמשלב מספר גורמים ושיקולים. המצבה היא מבנה קבורה שמשמש לקבורת אדם והיא מציינת את מקום מנוחתו האחרונה. כאשר מתכננים מצבה, יש לקחת בחשבון מספר גורמים שיכולים להשפיע על מחירה הסופי ועל התמחור של מצבות - מצבה:

  1. סוג המצבה: סוג המצבה יכול להשפיע על המחיר. ישנם מספר סוגים של מצבות קבורה, כולל מצבות רגילות, מצבות כפולות, מצבות מכפלה, ומצבות קיר, כל סוג מצבה משפיע על המחיר.
  2. חומרי הבניה: חומרי הבניה של המצבה יכולים להשפיע על המחיר. ישנם מגוון רחב של חומרים לבניית מצבה, כולל אבן טבעית, אבן מעובדת, שיש, גרניט, סלעים ועוד. כל חומר יכול להיות בעל מחירים שונים, ולכן יש לשקול את העלויות הכוללות בבחירת החומר.
  3. עיצוב וקישוט: העיצוב והקישוט של המצבה יכולים להשפיע על המחיר. קישוטים כמו כיתוב, ציורים, פסלים, סמלי דת, בית נר למצבה ועוד יכולים להוסיף למצבה ערך ויופי, אך יכולים גם להעלות את המחיר. יש לשקול את הקישוטים הרצויים ולהתאים אותם לתקציב.
  4. מיקום המצבה: מיקום המצבה בבית העלמין יכול להשפיע על המחיר. מצבות שממוקמות במקומות פחות נגישים בבית העלמין או במקומות שמחייבים עבודות תשתית, מנוף ו/או סבלות (סבלים הנושאים את המצבה על כפיים עד לחלקת הקבר) יכולות להיות יקרות מעט יותר. 
  5. איכויות בונה המצבה משפיעות אף הן על המחיר הסופי, ככל שבונה המצבה איכותי ומיומן כך יורד המחיר! הסיבה: בונה מצבות איכותי ומיומן אינו נדרש למאמצים מיוחדים ויכול לבנות מצבה איכותית במהירות ובמינימום מאמץ פיזי.

לסיכום, תמחור מצבה הוא תהליך שדורש חשיבה ותשומת לב. כאשר מתכננים מצבה, יש לשקול את כל הגורמים המשפיעים על המחיר ולמצוא את השילוב המושלם שבין המחיר לבין הערך המוסף שהמצבה שנבחרה מציעה.

טיפים

  1. טיפ הזהב במצבות: בחרו בבונה מצבות איכותי ובעל שם, זה תמיד יוביל למחיר הנמוך ביותר למצבה מהסיבות שציינו בסעיף 5 למדריך זה.
  2. בקשו הצעות מחיר משלושה בוני מצבות איכותיים ומומלצים והשוו ביניהן.
  3. בטרם להסכמתכם העלו על הכתב את כל מרכיבי המצבה לרבות הכיתוב, בית נר, אביזרים נוספים ככל שבחרתם, ועלויות נוספות כמו מנוף אם נדרש. לא לשכוח את נושא אחריות למצבה ככל שהיא ארוכה יותר מעיד על כך שבונה המצבות מתכוון לעשות שימוש בחומרים המשמשים לבניית מצבות איכותיים בלבד ולהשקיע את כל מירצו על הקמתה של מצבה עמידה לשנים ארוכות.
  4. בקשו לציין על הזמנת העבודה את לוחות הזמנים שבהם חייב לעמוד בונה המצבה.
  5. אל תשקיעו מעל סכום שהנכם מסוגלים לעמוד בו, כפי שכתוב במדריך מחירי מצבות הנהדר של "מחירון מצבות" "גם מצבה היפה ביותר לא תשיב את המנוח/ה לחיים וכדאי להימנע מהשקעות מעל יכולת הכלכלית שלכם.

מחירון מצבות מומלץ


מצבות פשוטות לנפטר יחיד

 3.700 ₪ - 5.000 ₪

מצבות מושקעות לנפטר יחיד

 5.500 ₪ - 9.000 ₪

מצבות כפולות פשוטות

 7.000 ₪ - 11.000 ₪

מצבות כפולות מושקעות

 11.000 ₪ - 21.000 ₪

מצבות משפחתיות פשוטות

 4.200 ₪ - 5.500 ₪

מצבות משפחתיות מושקעות

 5.600 ₪ - 9.500 ₪

מצבות קיר סטנדרטיות

 1.400 ₪ - 1.900 ₪

מצבות קיר מושקעות

 2.100 ₪ - 3.500 ₪

עשוי לעניין אותך

דוגמאות של מצבות


אינדקס מצבות הישראלי


אינדקס מצבות המקום בו תמצאו בונה מצבות מקצועי, איכותי, אמין והוגן | הרשומים באינדקס אינם משלמים מאום בעבור הופעתם בו ובחירתם הינה אובייקטיבית ונועדה לאפשר לכם גולשים הזקוקים לשירותי מצבות קשר עם בוני מצבות בראש שקט | טלפון האינדקס 053-3936390 | מייל info@index-matsevot.co.il


לקוחות של בוני מצבות המופיעים באינדקס מוזמנים לעדכן אותנו בשירות שקיבלו מבונה המצבות. משוב זה יסייע לנו להמשיך ולהיות אינדקס בוני מצבות האיכותי בישראל.


בוני מצבות שמעוניינים להופיע באינדקס ומסכימים לבדיקתנו הכוללת מבחני מקצועיות, שירות והגינות מוזמנים להשאיר פרטים במייל המופיע בצור קשר באתר


בוני מצבות מומלצים

לדף הבית