קבורת שדה

שיטה הראשונה והבלעדית שהייתה נהוגה בישראל. בשיטה זו חופרים כל קבר לעומק מניחים הנפטר בבור, מכסים בעפר ומתקינים מצבה לציון מקום קבורתו של האדם. הקברים מסודרים בשורות ובין קבר למשנהו כחצי מטר מרחק. ובין הקבר לשביל 30 ס"מ. כמות קברים בכל דונם בשיטת קבורת שדה הוא 250.

קבורת מכפלה

נקראת גם קבורה משפחתית וקבורה זוגית. בשיטה זו חופרים שני מטר באדמה, כשנפטר ראשון נקבר, מונחות אבנים הנקראות אבני הגולל ומותקנת מצבה לנפטר. כשנפטר השני מובא לקבורה מפורקת המצבה, על הנפטר הראשון מותירים 60 ס"מ עפר שמפריד בין הנפטרים, מניחים את הנפטר השני ומרכיבים המצבה מחדש. כיום מכינים מצבות מכפלה מבעוד מועד כך שחלק הכיתוב שנועד לנפטר השני נותר ריק לאחר קבורת נפטר השני מתבצע כיתוב גם על החלק הריק לציון מקום קבורתו של הנפטר השני. בשיטת קבורת מכפלה אפשר לקבור זרים באותה חלקה, זה קורה בעיקר כשהנפטרים גלמודים, עריריים ועוד. על מנת למנוע קריסה מוקם באדמה מבנה בטון שנטמן באדמה המאפשר צמצום המרווח בשליש כך שיהיה 40 ס"מ. המצבה לשיטת קבורה זו נקראת מצבת מכפלה ו/או מצבה משפחתית והיא דומה מאוד למצבה לנפטרים יחידים למעט חלוקת השטח על גבי המצבה בו מקום נפרד לכיתוב על כל נפטר.

קבורת על

ניתן לבקש לבדוק אפשרות לקבורת על גם אם לא הוכנה תשתית מבעוד מועד. במקרה זה חברת הקבורה בודקת גם מבחינה הלכתית וגם מבחינה הנדסית באם אפשרי הדבר. כשקבורה זו מאושרת ע"י חברת הקבורה, על בני המשפחה לגשת לנוטריון ולהחתים את כל בני המשפחה על הסכמתם לקבורה זוגית. כשהנפטר השני מובא לקבורה, חברת הקבורה דואגת לחפירה שתתבצע על פי כללים הלכתיים קפדניים ובונה מצבה נכנס לתמונה, אפשר שבני המשפחה יזמינו מצבה חדשה לקבורת על ואפשר שתוחלף רק פלטה עליונה ויתבצע כיתוב הכולל את שני הנפטרים.

קבורת רבים

על רקע מצוקת שטחי הקבורה נולדה שיטת קבורת רבים, בשיטה זו נקברים בחלקת קבר אחת 3 ו/או יותר נפטרים על פי המודל של קבורת מכפלה.

קבורה רמה

בשיטה זו מתבצעת הקבורה בדיוק כמו קבורת שדה, קבורה זוגית ומשפחתית, רק כשכאן היא מתבצעת בבניינים רבי קומות, בהם מעליות ממש כמו קניונים. שטח הקבורה הוא הוא על גבי רצפת בטון שעליה מונחת כמות עפר גדולה. תחת הבטון ישנו חלל לקבורה במפלס נמוך יותר. מידות קברים ומרחקים ביניהם דומים לנהוג קבורת שדה.

קבורת סנהדרין (קיר)

בשיטה זו נבנים קירות קבורה ו/או מבני קבורה בני עד 5 קומות, כל קומה מכילה שורת קברים בגדול אחיד. הקברים הם גומחות אליהן מכניסים את הנפטר (באמצעות אלונקה מיוחדת, מכסים אותו בעפר לפי כללים הלכתיים ברורים שנסמכים על קבורת סנהדרין שהייתה נהוגה בעבר (כשגם בחלק האחורי בגומחה מלא בעפר...) את הגומחה סוגרים בלוח אוטם שהוא בעצם המצבה, מצבות אלו בקבורת סנהדרין נקראות מצבות קיר. עליהן נרשמים שם הנפטר ופרטים הנוספים בדיוק כפי שנרשמים על שאר סוגי המצבות.

מידע כללי

גודל בית העלמין וכמות אוכלוסייה שהוא משרת הוא הפרמטר המשפיע על איזה שיטות קבורה יהיו נהוגות בו. הנפטר יהיה זכאי לקבורה המגיעה לו על פי שיוכו במרשם האוכלוסין ביום פטירתו אלא אם רכש חלקת קבר בעודו בחיים ושם ייטמן.

אינדקס מצבות הישראליאינדקס מצבות המקום בו תמצאו בונה מצבות מקצועי, איכותי, אמין והוגן | הרשומים באינדקס אינם משלמים מאום בעבור הופעתם בו ובחירתם הינה אובייקטיבית ונועדה לאפשר לכם גולשים הזקוקים לשירותי מצבות קשר עם בוני מצבות בראש שקט | טלפון האינדקס 053-3936390 | מייל info@index-matsevot.co.il

לקוחות של בוני מצבות המופיעים באינדקס מוזמנים לעדכן אותנו בשירות שקיבלו מבונה המצבות. משוב זה יסייע לנו להמשיך ולהיות אינדקס בוני מצבות האיכותי בישראל.

בוני מצבות שמעוניינים להופיע באינדקס ומסכימים לבדיקתנו הכוללת מבחני מקצועיות, שירות והגינות מוזמנים להשאיר פרטים במייל המופיע בצור קשר באתר

מצבות, מצבה

לדף הבית