סוגי מצבות

הקדמה

בטרם נסביר לכם על סוגי המצבות אנו מוצאים לנכון לפתוח בשלא תדעו עוד צער. כמו כן משתתפים בצערכם ויגונכם על מותו של יקירכם. זהו רגע לא קל בעבורכם ולכן מומלץ בטרם קבלת החלטה הנוגעת למצבה אותה תזמינו מאחד מקבלני מצבות המומלצים באינדקס לקרוא מעט וללמוד על סוגי המצבות, כמו גם על סוגי חומרים מומלצים מהם נבנית המצבה, על מחירי מצבות מומלצים, על תקנות בתי העלמין המעודכנות לשנת 2023 בנוגע למצבות המותקנות בהם, על קבלן מצבות ותפקידו ומה פרמטרים החשובים בבחירתו להיות זה שיקים את המצבה, ומידע חשוב נוסף כמו זכויותיכם הנוגעות למצבות, טיפים מועילים רבים וביניהם טיפ הזהב שמסייע לכל הזקוקים למצבות עבור יקיריהם לקבל את המצבה האיכותית ביותר והיפה ביותר במסגרת תקציב אותו ביכולתם להשקיע גם אם הוא הנמוך ביותר. 


הערה חשובה על מנת להקל עליכם בטרם נעבור להדרכה על סוגי מצבות אנו ממליצים שתלמדו את הדרך הנכונה והשלבים שעל מזמין מצבה לעבור עד לקבלת מצבה איכותית במחיר הטוב ביותר - למצבה בדרך הנכונה לחצו כאן.

סוגי המצבות

ובכן, סוגי המצבות מחולקים לשלוש משפחות:

  1. סוגי מצבות על פי סוג הקבורה.
  2. סוגי מצבות על פי צורתן.
  3. סוגי מצבות על פי סוגי החומר מהן הן בנויות.

מצבות - מצבה (לנפטר/ת יחיד/ה)

אלו מצבות לקבורת נפטר יחיד בקבורת שדה הנפוצות ו/או בקבורה רוויה/רבודה שגם היא נחשבת לקבורת שדה אלא שבסיסה הוא בטון, עליו מניחים 14 ס"מ עפר ובדפנות 4-5 ס"מ ומכסים בעפר בגובה 5 ס"מ. מצבות אלו נבנות מכל סוגי החומרים המיועדים למצבות - שיש, גרניט, אבן, סלעים ומצבות המשלבות מספר חומרים יחד. 

גובה המצבה הוא כ 75 ס"מ. בחלק מבתי העלמין מותרים גבהים שונים ולכן בטרם לעיצוב המצבה כדאי לדעת מהן תקנות בית העלמין בו נטמן יקירכם ואז להתחיל שלב עיצוב המצבה.

מצבות למנוח/ה יחיד/ה

מצבות כפולות (מצבות זוגיות, מצבות לזוג)

מצבות כפולות הן מצבות המכסות קברים של שתי חלקות צמודות בדרך כלל שני בני זוג המעוניינים להיקבר אחד בסמיכות לשני מטעמים רבים, איך ישנם מקרים בהם נטמנים אנשים בעלי קרבה אחרת מבני זוג. בסגולה קבורות שתי אחיות תחת מצבה אחת. הסיפור על האחיות בבלוג מצבות-ה. מצבות אלו מעוצבות במגוון עיצובים מרהיבים ומכל סוגי החומרים המשמשים לבניית מצבה. מחיר כל מצבה מבין שתיים הצמודות נמוך כדי ממוצע 10% לכל אחת.

מצבות כפולות

מצבות מכפלה

(נקראות גם מצבות משפחתיות)

מצבת מכפלה נבנית לשני בני משפחה (או יותר) מיועדת לקבורת בני משפחה אחד מעל השני, כשביניהם חוצ אבני הגולל ועפר בגבהים שנקבעו על פי ההלכה.

כשחלקת הקבר מיועדת מראש לקבורת מכפלה, שטח הכיתוב על גבי המצבה מחולק ונותר ריק עד לקבורת נפטר/ים הבא/ים.

כשהחלטה על קבורת מכפלה מגיעה לאחר שבקבר נטמן נפטר ומצבה שמעליו יועדה לנפטר אחד בלבד על קרובי הנפטר השני להגיש בקשה החתומה ע"י עו"ד, נוטריון, ולאחר בחינת הבקשה תבדוק חברת הקבורה האם תנאי השטח מאפשרים לקבור אדם נוסף במקום והאם האפשרות לקבורתו מעל נפטר הראשון תהיה על פי ההלכה. כשמתקבל האישור יתבצע אחד משני התרחישים הבאים: לוח המצבה יוחלף בשלמותו (ו/או ילוטש עד להעלמת כיתוב לנפטר הראשון ויתבצע כיתוב מחדש הכולל את שמות שני הנפטרים ונוסח ובו ביטוי אישי לכל אחד מהם בנפרד. לחילופין בונה המצבה יוסיף לוח נפרד המתאים למצבה הן ברמה העיצובית והן ברמה ההנדסית ועל הלוח הנפרד יבוצע כיתוב לנפטר השני. יש שמזמינים מצבה חדשה לגמרי, במקרה זה על פי ההלכה ע"מ לקיים מצוות כבוד המת משחזרים את הטקסט לנפטר הראשון ולא משנים אותו כלל ואם כן השינוי יהיה מינורי ולא מורגש.

מצבות מכפלה

מצבה לקבורת קיר (סנהדרין, בקומות):

מצבה מלוח אבן/שיש/גרניט/זכוכית ועוד, שאוטם את חזית הכוך בקיר בו נטמן הנפטר. מצבות קיר זולות בהרבה משאר המצבות הואיל ואינן אלא לוח מאבן/שיש/גרניט/זכוכית ועוד כאמור, עליהם כיתוב, עיטורים, סמלים ציורים ותמונות. בחזית מדף בנוי ובית נר צמוד, יש המוסיפים כד, אגרטל לנוי.מצבות קיר

תוכן מומלץ עבורכם

בוני מצבות מומלצים בכל הארץ

גלריה

מידע שימושי

מדריך מחירי מצבות בישראל

מצבה טיפים, טיפים של זהב על מצבות

מאמרים על מצבות

שלא תדעו עוד צער

חידוש כיתובים למצבה חינם

זקוקים למצבה?

פתחו מכרז במצבות מכרזים וקבלו הצעות ממחיר ממספר בוני מצבות


אינדקס מצבות הישראלי


אינדקס מצבות המקום בו תמצאו בונה מצבות מקצועי, איכותי, אמין והוגן | הרשומים באינדקס אינם משלמים מאום בעבור הופעתם בו ובחירתם הינה אובייקטיבית ונועדה לאפשר לכם גולשים הזקוקים לשירותי מצבות קשר עם בוני מצבות בראש שקט | טלפון האינדקס 053-3936390 | מייל info@index-matsevot.co.il


הודעה לגולשים: לקוחות של בוני מצבות המופיעים באינדקס מוזמנים לעדכן אותנו בשירות שקיבלו מבונה המצבות. משוב זה יסייע לנו להיות אינדקס/מאגר קבלני מצבות האיכותיים בישראל.


בוני מצבות שמעוניינים להופיע באינדקס ומסכימים לבדיקתנו הכוללת מבחני מקצועיות, שירות והגינות מוזמנים להשאיר פרטים במייל המופיע בצור קשר באתר


שירות אינדקס מצבות הישראלי משתתפים בצערכם וכאן 24/7 לספק מענה מידי לכל שאלה ולהיוועצות עמנו שתוביל ב"ה לבחירת מצבה ראויה ליקירכם המנוח/ה ופתרונות בנושאים עמם הנכם מתמודדים כרגע באבלכם. 

למידע נוסף מלאו טופס ו/או התקשרו אלינו 053-3936-390 ו/או ב - Watsapp

הודעות חשובות:

עדכונים חשובים בזכויות משפחת הנפטר לשנת 2023

על פי דין (חוק הגנת הצרכן) אסור לבוני מצבות (קבלני מצבות, חברות מצבות, יצרני מצבות) לפנות למשפחה אבלה ולהציע מצבה במהלך ימי השבעה (באסלם 3 ימים), והעובר על תקנה זו עובר עבירה פלילית.


לדף הבית